Zabawy Muzyczne

Autor: Katarzyna Kulikowska

Wydawnictwo: Iwanowski

Rok wydania: 2009

ISBN: 978-83-89536-29-7

Format: B5

Ilość stron: 108 

Okładka: twarda

+ płyta CD

New product

36,75 zł

Opracowanie "Zabawy muzyczne, piosenki i tańce w przedszkolu i szkol" autorstwa Katarzyny Kulikowskiej stanowią zbiór różnorodnych zabaw i gier muzycznych, jak również piosenek i tańców przeznaczonych do realizacji na zajęciach w grupach dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym.

Autorka w bardzo przemyślany i uporządkowany sposób, dobrała odpowiedni repertuar piosenek, które zarówno pod względem doboru słownictwa, jak i aspektów dydaktyczno-wychowawczych uwzględniają wiek rozwojowy dziecka.

Zaproponowane zestawy piosenek, ilustracji ruchowych oraz układów tanecznych dają dziecku możliwość ujawniania swoich umiejętności w zakresie muzyki nie tylko w sposób ruchowy lecz także werbalny.

Ruch w edukacji muzycznej jest czynnikiem niezbędnym dla rozwoju dziecka. Kształtuje on mięśnie i układ nerwowy i ma być związany z uporządkowanym w czasie ruchem dźwięków, czyli rytmem muzycznym. Jest on środkiem, za pomocą którego dziecko wyraża przeżycia muzyczne, odzwierciedlając zmienność na przykład dynamiki, nastroju, wyrazu emocjonalnego muzyki, kierunku linii melodycznej, zmian artykulacyjnych oraz konstrukcji formalnej utworu muzycznego."
dr Dorota Dądzik

Napisz opinię

Zabawy Muzyczne

Zabawy Muzyczne

Autor: Katarzyna Kulikowska

Wydawnictwo: Iwanowski

Rok wydania: 2009

ISBN: 978-83-89536-29-7

Format: B5

Ilość stron: 108 

Okładka: twarda

+ płyta CD

Autor: Mariola Kobus, Małgorzata Kubat, Justyna Strzebińska, Ewa Wendland, Grażyna Wypuść Wydawnictwo: Iwanowski Rok wydania: 2007 ISBN: 978-83-89536-08-2 Format: A5 Ilość stron: 86
15,75 zł

Produkty powiązane

Przejdź do góry