Cztery pory roku

Autor: Emilia Koronka

Wydawnictwo: Iwanowski

Rok wydania: 2015

ISBN: 978-83-942251-1-7

Format: A4

Ilość stron: 128

New product

55,00 zł

Książka obejmuje ponad 100 scenariuszy zajęć plastycznych, z których każdy zawiera wskazówki przygotowania pracy plastycznej, propozycje zabaw (ruchowych, słownych, muzycznych) towarzyszących przygotowaniu danej pracy, a także materiały źródłowe, w których można znaleźć wiersze, opowiadania, zagadki lub piosenki związane tematycznie z daną pracą. Duże, kolorowe zdjęcia przedstawiające gotowe prace plastyczne mają stanowić podpowiedź dla nauczycieli i rodziców, jak praca mogłaby ostatecznie wyglądać. Założeniem książki jest bowiem to, że dziecko ma działać, a osoba dorosła ma to działanie ukierunkowywać i wspierać. Rezultatem współpracy ma być pomysłowe i całkowicie indywidualne dzieło plastyczne.

Publikacja podzielona została na cztery części. Każda z części odpowiada jednej porze roku i obejmuje prace plastyczne z nią związane. Można zatem odnaleźć propozycje przygotowania nie tylko upominków z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca czy Świąt Wielkanocnych, ale również kompozycji opisujących zjawiska przyrodnicze, przedstawiających zwierzęta i rośliny kojarzone z daną porą roku.

Niniejsza pozycja stanowi podpowiedź, jak zachęcić najmłodszych do obserwacji i poznawania otaczającego je świata oraz czerpania z niego inspiracji.

Napisz opinię

Cztery pory roku

Cztery pory roku

Autor: Emilia Koronka

Wydawnictwo: Iwanowski

Rok wydania: 2015

ISBN: 978-83-942251-1-7

Format: A4

Ilość stron: 128

Produkty powiązane

Przejdź do góry